počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
22/77 (29%)
Premier Cru
23/77 (30%)
Grand Cru
32/77 (42%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 272
týden: 1858
celkem: 698281

nejprodávanější produkty
890,0 Kč

WINE SPECTATOR

Wine Spectator je americký časopis o životním stylu, který se zaměřuje na hodnocení vín, vinařskou kulturu. Ročně vydává 15 čísel časopisu s hodnocením vybraných vín. Každé číslo obsahuje 400 až 1000 recenzí vín a poznámek z degustací. Víno hodnotí na 100 bodové stupnici. Časopis byl založen v dubnu 1976 a řídí jej Thomas Matthews.

JAMES SUCKLING

James Suckling je americkýkritik vína a doutníky. Je bývalým vedoucím redaktorem pro Wine Spectator pro Evropu. Je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína. Jeho hodnocení jsou velice prestižní na celém světě. Vína hodnotí ve stobodové stupnici a zaměřuje se na světové top oblasti vín. 

ROBERT PARKER - WINE ADVOCATE

Je legendou mezi kritiky vína, který sestavil 100 bodovou stupnici. Původem advokát, který se ve svých 21 letech začal zajímat o víno a spolupracovat s odbornými časopisy až do doby, kdy se stal v hodnocení vín legendou. Jeho kritiky jsou akceptovány po celém světě. Hodnocení vychází jednou za dva měsíce a je publikováno obvykle hodnoceno koem  2 tisíc vín, tedy za rok hdnotí cca. 12 tisíc vín z celého světa se zaměřením na top světových oblastí Francie, USA. Španělska a Austrálie. Databáze obsahuje více jak 300 tisíc hodnocenívín, kde je víno bodově ohodnoseno, je uvedena cena vína a doporučené  období k degustaci. V databázi není žádné moravské nebo české víno.

DECANTER

Je tištěný a digitální časopis o víně je zaěřením na jeho hodncení. Vychází ve Velké Britanii od roku 1975. Decanter každoročn vyhlašuje nejlepší vína světa jako World Wine Awords. Každý měsíc je hodnoceno kolem 1000 vín. Do databáze je placený přístup na internetu. V tištěné podobě vychází v nákladu cca. 40 tisíc výtisků měsíčně. Hodnotí 100  bodovou stupnicí a zaměřuje se především na velká světová vína.

WINE ENTHUSIAST

Je americký časopis o víně,který vydává společnost Wine Enthusiast Companies z New Yorku. Byl založen v roce 1988 a nabízí komplexní informace o víně a destilátech, cestováním, informace pro sommeliery, párování vína a jídla atp..Vychází 14 ročně a má cca. 800 000 čtenářů po celém světě. Je zaměřen především na spotřebitele v USA, hodnotí především vína která přichízí na tento trh. 

GILBERT & GAILLARD

Skupinu založili v roce 1989 Philippe Gaillard a François Gilbert, kteří začali svou kariéru jako sérioví režiséři nakladatelství Presses de la Cité. V roce 1991 začali publikovat své vlastní průvodce a časopisy. Dnes jsou v čele multimediální skupiny věnované vínu, která má kanceláře ve 22 zemích. Skupina Gilbert & Gaillard je zcela nezávislá a zcela vlastněná svými zakladateli. Bodování skupiny je založeno na 100 bodové stupnici a zaměřuje se především na přední vinařské oblasti a producenty vína.

 

XV. Ročník Festivalu Burgundských vín

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XV. ročník Festivalu Burgundských vín

Dne 21. října 2022 se od 16 hodin bude v salonku hotelu Tereziánský Dvůr v Hradci Králové konat již XV. ročník Festivalu Burgundských vín, na kterém budou představena vína z přestižních apelací a domaine Burgundska. 

FESTIVAL BURGUNDSKÝCH VÍN - program
Festival bude zahájen v 16.00 hodin ve dvou saloncích a uzavřené části chodby hotelu Tereziánský dvůr v Hradci Králové, J.Koziny 336, PSČ 50000. Vstupné na Festival činí 70,- Kč včetně DPH. K degustaci bude připraveno celkem 36 vín z 17 "Burgundských Domaine". Vzhledem k tomu, že degustace není řízená, záleží na každém, jaká vína se rozhodne degustovat. U každého "stolu" bude obsluha a seznam vín s hodnotou degustačního vzorku. Stejný seznam bude příložen ke vstupence. Za degustační vzorek se platí žetony, kdy žeton má hodnotu 10,- Kč. Potom již záleží na každém návštěvníkovi, jaká vína se rozhodne degustovat. V průběhu degustace bude připraveno malé občestvení. Hodnota degustačního vzorku (0,5 dl) u prvého stolu je 30,- Kč a dle kvality vína stoupá. Festival bude ukončen ve 22.00 hodin. 
VIP vstupné
Festivalu se každoročně účastní milovníci vína, kteří využívají "VIP" vstupné ve výši 3.600,- Kč včetně DPH. Toto vstupné zarnuje (vstup na Festival, degustační sklo Riedel, účast na uzavřeném rautu a degustace Champagne, degustační žetony ve výši 1.200,- Kč, možnost využití uzavřeného salonku pro VIP). Toto vstupné je třeba objednat před konáním festivalu a uhradit v plné výši. Na vyžádání bude vystavena faktura,která bude daňově uplatnitelná.
SEZNAM DOMAINE
CAPITAIN GAGNEROT, JUSTIN GIRARDIN, LOUIS MAX, LEJEUNE, LOUIS LATOUR, GOISOT, MICHEL NOËLLAT, JEAN JACQUES CONFURON, BESSON, VILLAMONT, PIERE TAUPENOT, DANIEL RION, CHARLES NOËLLAT, VAROILLES, DUPON TTISSERANDOT, NUITON BEAUNOY, VOARICK. 
Celkem 17 Domaine především z centráloní části Côte d´Or. Jste srdečně zváni. 
SEZNAM VÍN
/files/static_pages_files/files/seznam%202022.docx