počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
7/25 (28%)
Premier Cru
7/25 (28%)
Grand Cru
11/25 (44%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 592
týden: 592
celkem: 214269

produkty v akci
původní cena: 494,5 Kč
420,3 Kč
nejprodávanější produkty

Toskánsko

TOSKÁNSKO

​Toskánsko se kládá celkem z deseti provincií (Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Piastoia, Prato a Siena). Každá z těchto provincií je charakterizována svým historickým významem pro Itálii a také svým podílem na věhlasnosti italských vín. Toskánsko má celkem jedenást zón pro vína s označením DOCG (Denominazione di Origine Controlata e Garantita), ktré představují ta nejkvalitnější vína regionu.

BRUNELLO DI MONTALCINO

​Slavné víno vyrobené z hroznů odrůdy Sangiovese Grosso, které se pěstuje v okolí Montalcina jižně od Sieny. Tato odrůda vznikla selekcí klonů Sangiovese. Brunello di Montalcino se produkuje ve více jak 260 místních vinařstvích a jeho poptávka zcela převyšuje nabídku. Nezpochybnitelný význam pro vznik této odrůdy má Clemente Santi a jeho následníci v rodinné vinařské usedlosti Tenuta Il Greppo. Jedná se většinou o komplexní víno, středně plné až plné s ovocným charakterem a nádechem koření, vyrovnanou a elegatní tříslovinou.

BOLGHERI

​Poměrně nová vinařská oblast Toskánska, kde v současné době probíhá výsadba vinic, které jsou tipické pro oblast Bordeaux. Jedná se především o Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc , Syrah a další. Z těchto odrůd pak pocházejí hvězdná vína Bolgheri - Sassicaia, Tignanello, Camartina, Vigorello, Solaia, Ornellaia a další.  

Toskánské odrůdy vína:

SANGIOVESE

​Základní Toskánskou odrůdou proslavenu po celém světě je Sangiovese, kterou můžeme znát i pod názvem Morellino, Prugnolo Gentile, Sangiovese Grosso nebo Sangioveto. V Itálii se pěstuje na celkové ploše cca. 71.560 hektarů, z toho v Toskánsku téměř na 38.000 hektarech. Podle legendy název vytvořili mniši ze Santarcangelo di Romagna a název lze přeložit jako Jupiterova krev. Sangiovese je potomek odrůd Ciliegiolo a Calabrese Montenuovo. Vína z odrůdy Sangiovese nebo cuvée této odrůdy, představují ta nejlepší toskánská vína, kde vládne Brunello di Montalcino, Chianti Clasico a další.