počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
7/25 (28%)
Premier Cru
7/25 (28%)
Grand Cru
11/25 (44%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 592
týden: 592
celkem: 214269

produkty v akci
původní cena: 494,5 Kč
420,3 Kč
nejprodávanější produkty

Španělské víno

Španělsko je vinařským kolosem s největší rozhlohou vinic, která přeshuje jeden milion hektarů. Jen menší produkce jej neřadí na prví místo ve světě. Důvodem je především hornaté území celého Španělska. Rozebírat zde historii španělského vinařství, která sahá až do 2 tisíciletí před našim letopočtem by bylo velice zdlouhavé. Je však naprosto jasné, že tato vína měla  a mají významné místo ve světovém vinařství. Takové oblasti jako La Rioja, Navara, Ribera del Duero, Kastilie - León a mnoho dalších jsou celosvětově známá. 

Španělsko má více jak 600 odrůd vín. Hlavními odrůdami, které jsou na cca. 75% rozlohy vinic jsou Tempraillo, Garnacha, Carinana, Graciano, Tinta de Toro, Monastrell a Bobal. Nejznámější a určitě nejlepší bílou odrůdou je galicijské Abarino a kastilské Verdejo. 

Nejvěší správní celek Španělska s významou oblastí pěstování vinné révy je Rueda, Toro a Rivera del Douro. Celou oblastí protéká řeka Duro a vytváří velice příznivé klimětické podmínky pro pěstování vinné révy. Velký vliv má i pohoří a velice nízké dešťové srážky v oblasti.