počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
22/79 (28%)
Premier Cru
23/79 (29%)
Grand Cru
34/79 (43%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 84
týden: 2252
celkem: 708673

nejprodávanější produkty
890,0 Kč

WINE SPECTATOR

Wine Spectator je americký časopis o životním stylu, který se zaměřuje na hodnocení vín, vinařskou kulturu. Ročně vydává 15 čísel časopisu s hodnocením vybraných vín. Každé číslo obsahuje 400 až 1000 recenzí vín a poznámek z degustací. Víno hodnotí na 100 bodové stupnici. Časopis byl založen v dubnu 1976 a řídí jej Thomas Matthews.

JAMES SUCKLING

James Suckling je americkýkritik vína a doutníky. Je bývalým vedoucím redaktorem pro Wine Spectator pro Evropu. Je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína. Jeho hodnocení jsou velice prestižní na celém světě. Vína hodnotí ve stobodové stupnici a zaměřuje se na světové top oblasti vín. 

ROBERT PARKER - WINE ADVOCATE

Je legendou mezi kritiky vína, který sestavil 100 bodovou stupnici. Původem advokát, který se ve svých 21 letech začal zajímat o víno a spolupracovat s odbornými časopisy až do doby, kdy se stal v hodnocení vín legendou. Jeho kritiky jsou akceptovány po celém světě. Hodnocení vychází jednou za dva měsíce a je publikováno obvykle hodnoceno koem  2 tisíc vín, tedy za rok hdnotí cca. 12 tisíc vín z celého světa se zaměřením na top světových oblastí Francie, USA. Španělska a Austrálie. Databáze obsahuje více jak 300 tisíc hodnocenívín, kde je víno bodově ohodnoseno, je uvedena cena vína a doporučené  období k degustaci. V databázi není žádné moravské nebo české víno.

DECANTER

Je tištěný a digitální časopis o víně je zaěřením na jeho hodncení. Vychází ve Velké Britanii od roku 1975. Decanter každoročn vyhlašuje nejlepší vína světa jako World Wine Awords. Každý měsíc je hodnoceno kolem 1000 vín. Do databáze je placený přístup na internetu. V tištěné podobě vychází v nákladu cca. 40 tisíc výtisků měsíčně. Hodnotí 100  bodovou stupnicí a zaměřuje se především na velká světová vína.

WINE ENTHUSIAST

Je americký časopis o víně,který vydává společnost Wine Enthusiast Companies z New Yorku. Byl založen v roce 1988 a nabízí komplexní informace o víně a destilátech, cestováním, informace pro sommeliery, párování vína a jídla atp..Vychází 14 ročně a má cca. 800 000 čtenářů po celém světě. Je zaměřen především na spotřebitele v USA, hodnotí především vína která přichízí na tento trh. 

GILBERT & GAILLARD

Skupinu založili v roce 1989 Philippe Gaillard a François Gilbert, kteří začali svou kariéru jako sérioví režiséři nakladatelství Presses de la Cité. V roce 1991 začali publikovat své vlastní průvodce a časopisy. Dnes jsou v čele multimediální skupiny věnované vínu, která má kanceláře ve 22 zemích. Skupina Gilbert & Gaillard je zcela nezávislá a zcela vlastněná svými zakladateli. Bodování skupiny je založeno na 100 bodové stupnici a zaměřuje se především na přední vinařské oblasti a producenty vína.

 

X. ročník Festivalu Burgundských vín

X. ročník Festivalu Burgundských vín

Příprava Festivalu je v plném proudu. Festival se uskuteční dne 3. listopadu 2017 v Hradci Králové v hotelu U Královny Elišky. Jako každým rokem bude k degustaci připraveno 50 vín z Burgundska od Villages po Grand Cru. Další informace budou průběžně zveřejňovány.

Festival bude zahájen v 16.00 hodin a budou zpřístupněny všechny prostory vinárny hotelu U Královny Elišky. Vstupné na Festival činí 70,- Kč včetně DPH. K degustaci bude připraveno celkem 50 vín z "Burgundských Domaine".  Jako host Festivalu budou představena vína z prestižních oblastí Grand Cru Champagne. Vzhledem k tomu, že degustace není řízená, záleží na každém, jaká vína se rozhodne degustovat. U každého "stolu" bude obsluha a seznam vín s hodnotou degustačního vzorku. Stejný seznam bude příložen ke vstupence. Za degustační vzorek se platí žetony, kdy žeton má hodnotu 10,- Kč. Potom již záleží na každém návštěvníkovi, jaká vína se rozhodne degustovat. V průběhu degustace bude připraveno malé občerstvení. Hodnota degustačního vzorku (0,5 dl) u prvého stolu je 20,- Kč a dle kvality vína stoupá. Festival bude ukončen ve 22.00 hodin. 

SEZNAM VÍN: /files/static_pages_files/files/Seznam%20v%C3%ADn%202017.pdf

SEZNAM DOMAINE: /files/static_pages_files/files/Seznam%20Domaine.pdf

HOST FESTIVALU - CHAMPAGNE: /files/static_pages_files/files/Seznam%20Champagne.pdf

VIP vstupné

Vstupné pro VIP je 3.200,- Kč včetně DPH (vstup, raut, degustace).
Raut:
 • Hovězí po burgundsku, domácí bramborové krokety
 • Konfitovaná vykoštěná králíčí stehýnka s anglickou slaninou na dijonské hořčici, šťouchané brambory
 • Smažené řízečky z vepřové panenské svíčkové
 • Domácí paštika z kachních jater s brusinkami
 • Tatarský biftek s topinkou
 • Tataráček z norského lososa s toustem
 • Dorůžova pečená kachní prsa na medu a pomerančích
 • Čerstvá krájená zelenina se sýrem
 • Listové salátky s rukolou a polníčkem, olivový olej
 • Červení raci na kopru
 • Domácí koláčky
 • Banketové pečivo, chléb a tousty
V  úvodu bude degustace GRAND CRU Champagne magnum, "FOLIE DE CRAMANT" limitovaná série.
Žetony:  na degustaci v hodnotě 1.200,- Kč.
Vstupné je možno uhradit předem na základě vystaveného daňového dokladu nebo přímo při degutaci. Podmínkou je ale závazná rezervace VIP vstupenky.
 
VSTUPENKA
Základní vstupné je ve výši 70,- Kč včetně DPH. Opravňuje mejitele vstupenky účastnit se degustace vín. Zdarma je připraveno sklo na červené a bílé víno, občerstvení v průběhu degustace (chléb, dva druhy sýrů, uzeniny, slané pečivo, olivy). Případně nějaké překvapení.