počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
22/80 (28%)
Premier Cru
23/80 (29%)
Grand Cru
35/80 (44%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 78
týden: 1986
celkem: 735791

nejprodávanější produkty
890,0 Kč

WINE SPECTATOR

Wine Spectator je americký časopis o životním stylu, který se zaměřuje na hodnocení vín, vinařskou kulturu. Ročně vydává 15 čísel časopisu s hodnocením vybraných vín. Každé číslo obsahuje 400 až 1000 recenzí vín a poznámek z degustací. Víno hodnotí na 100 bodové stupnici. Časopis byl založen v dubnu 1976 a řídí jej Thomas Matthews.

JAMES SUCKLING

James Suckling je americkýkritik vína a doutníky. Je bývalým vedoucím redaktorem pro Wine Spectator pro Evropu. Je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína. Jeho hodnocení jsou velice prestižní na celém světě. Vína hodnotí ve stobodové stupnici a zaměřuje se na světové top oblasti vín. 

ROBERT PARKER - WINE ADVOCATE

Je legendou mezi kritiky vína, který sestavil 100 bodovou stupnici. Původem advokát, který se ve svých 21 letech začal zajímat o víno a spolupracovat s odbornými časopisy až do doby, kdy se stal v hodnocení vín legendou. Jeho kritiky jsou akceptovány po celém světě. Hodnocení vychází jednou za dva měsíce a je publikováno obvykle hodnoceno koem  2 tisíc vín, tedy za rok hdnotí cca. 12 tisíc vín z celého světa se zaměřením na top světových oblastí Francie, USA. Španělska a Austrálie. Databáze obsahuje více jak 300 tisíc hodnocenívín, kde je víno bodově ohodnoseno, je uvedena cena vína a doporučené  období k degustaci. V databázi není žádné moravské nebo české víno.

DECANTER

Je tištěný a digitální časopis o víně je zaěřením na jeho hodncení. Vychází ve Velké Britanii od roku 1975. Decanter každoročn vyhlašuje nejlepší vína světa jako World Wine Awords. Každý měsíc je hodnoceno kolem 1000 vín. Do databáze je placený přístup na internetu. V tištěné podobě vychází v nákladu cca. 40 tisíc výtisků měsíčně. Hodnotí 100  bodovou stupnicí a zaměřuje se především na velká světová vína.

WINE ENTHUSIAST

Je americký časopis o víně,který vydává společnost Wine Enthusiast Companies z New Yorku. Byl založen v roce 1988 a nabízí komplexní informace o víně a destilátech, cestováním, informace pro sommeliery, párování vína a jídla atp..Vychází 14 ročně a má cca. 800 000 čtenářů po celém světě. Je zaměřen především na spotřebitele v USA, hodnotí především vína která přichízí na tento trh. 

GILBERT & GAILLARD

Skupinu založili v roce 1989 Philippe Gaillard a François Gilbert, kteří začali svou kariéru jako sérioví režiséři nakladatelství Presses de la Cité. V roce 1991 začali publikovat své vlastní průvodce a časopisy. Dnes jsou v čele multimediální skupiny věnované vínu, která má kanceláře ve 22 zemích. Skupina Gilbert & Gaillard je zcela nezávislá a zcela vlastněná svými zakladateli. Bodování skupiny je založeno na 100 bodové stupnici a zaměřuje se především na přední vinařské oblasti a producenty vína.

 

Piemonte

BAROLO - "víno králů - král vín"

V portfoliu máme jednu z největších nabídek vín odrůdy Nebbiolo se zaměřením na ta nejlepší vína prodávaná pod názvem BAROLO. Jedná se o základní vína Barolo, jejichž hrozny pochízí z několika rozdílných vinic. Dále pak velice kvalitní vína z prestižních vinařských regionů, které produkují vína CRU. Nejvyšší kategorií jsou vína CRU RISERVA, která představují vrchol odrůdy Nebbiolo. 

Vína pod označením BAROLO mohou pocházet pouze z určených oblastí "Comune". Celkem se jedná o 11 oblastí pro možnost označení vína názvem Barolo. Centrem tohoto regionu je město Barolo podle kterého se víno jmenuje. Každá Comune je charakteristická pro charakter a vlastnosti vína. Rovněž je velký rozdíl ve velikosti a významu Comune. Mezi nejznámější a největší patří Comune La Morra, Monforte d´Alba, Serrralunga d´Alba, Castuglione Falletto a Barolo. Ale i menší Comune jsou velice významná a vína jsou jediněčná z Comune Novello, Verduno, Diano d´Alba. Násludují poslední dvě nejmenší Comune Cherasco a Roddi. 

Moje spolupráce s vinaři z Piemonte je více jak deset let, kdy jsem se zaměřil na tento krásný region Itálie, kde je stále co objevovat a navštěvovat krásná místě spojená s vínem, dobrým jídlem a krásnou přírodou. 

ITALSKÉ VINOHRADY

Italské vinohrady jsou v průměru dražší než ostrovy v karibské oblasti. Cena za hektar vinice pro pěstování piemontského vína barolo je o půl milionu eur vyšší, než kolik si musí připravit zájemce o karibské ostrovy, které jsou k mání za zhruba dva miliony eur (asi 51 milionů Kč). Vyplývá to z údajů italského zemědělského spolku Coldiretti, z nichž cituje agentura APA.

Levněji se dají pořídit vinice, kde se pěstuje světoznámé toskánské červené víno Brunello di Montalcino nebo hrozny na prosecco. Tam kupujícímu na hektar postačí milion eur.

Za ještě nižší cenu – zhruba 300 000 eur – lze pořídit hektar vinohradu v oblastech, kde se pěstují hrozny na lombardský sekt Franciacorta, a za 200 000 eur je možné stát se majitelem hektaru vinice v oblasti Chianti proslavené stejnojmenným vínem.

Itálie je největším producentem vína na světě. Vinice se v zemi rozkládají na 650 000 hektarech. Ty loni vyprodukovaly 55 milionů hektolitrů vína. Z toho 20 milionů hektolitrů šlo na vývoz, a zemi tak vyneslo rekordních 6,2 miliardy eur. Největším světovým vinným exportérem zůstává Francie.

  Dominanta Barola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Degustace na hradě v Barolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La Morra a jedny z nejepších vín Barolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vinotéka v dolní části zámku Barolo