počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
22/79 (28%)
Premier Cru
23/79 (29%)
Grand Cru
34/79 (43%)
počítadlo přístupů
online: 3
dnes: 84
týden: 2252
celkem: 708673

nejprodávanější produkty
890,0 Kč

WINE SPECTATOR

Wine Spectator je americký časopis o životním stylu, který se zaměřuje na hodnocení vín, vinařskou kulturu. Ročně vydává 15 čísel časopisu s hodnocením vybraných vín. Každé číslo obsahuje 400 až 1000 recenzí vín a poznámek z degustací. Víno hodnotí na 100 bodové stupnici. Časopis byl založen v dubnu 1976 a řídí jej Thomas Matthews.

JAMES SUCKLING

James Suckling je americkýkritik vína a doutníky. Je bývalým vedoucím redaktorem pro Wine Spectator pro Evropu. Je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína. Jeho hodnocení jsou velice prestižní na celém světě. Vína hodnotí ve stobodové stupnici a zaměřuje se na světové top oblasti vín. 

ROBERT PARKER - WINE ADVOCATE

Je legendou mezi kritiky vína, který sestavil 100 bodovou stupnici. Původem advokát, který se ve svých 21 letech začal zajímat o víno a spolupracovat s odbornými časopisy až do doby, kdy se stal v hodnocení vín legendou. Jeho kritiky jsou akceptovány po celém světě. Hodnocení vychází jednou za dva měsíce a je publikováno obvykle hodnoceno koem  2 tisíc vín, tedy za rok hdnotí cca. 12 tisíc vín z celého světa se zaměřením na top světových oblastí Francie, USA. Španělska a Austrálie. Databáze obsahuje více jak 300 tisíc hodnocenívín, kde je víno bodově ohodnoseno, je uvedena cena vína a doporučené  období k degustaci. V databázi není žádné moravské nebo české víno.

DECANTER

Je tištěný a digitální časopis o víně je zaěřením na jeho hodncení. Vychází ve Velké Britanii od roku 1975. Decanter každoročn vyhlašuje nejlepší vína světa jako World Wine Awords. Každý měsíc je hodnoceno kolem 1000 vín. Do databáze je placený přístup na internetu. V tištěné podobě vychází v nákladu cca. 40 tisíc výtisků měsíčně. Hodnotí 100  bodovou stupnicí a zaměřuje se především na velká světová vína.

WINE ENTHUSIAST

Je americký časopis o víně,který vydává společnost Wine Enthusiast Companies z New Yorku. Byl založen v roce 1988 a nabízí komplexní informace o víně a destilátech, cestováním, informace pro sommeliery, párování vína a jídla atp..Vychází 14 ročně a má cca. 800 000 čtenářů po celém světě. Je zaměřen především na spotřebitele v USA, hodnotí především vína která přichízí na tento trh. 

GILBERT & GAILLARD

Skupinu založili v roce 1989 Philippe Gaillard a François Gilbert, kteří začali svou kariéru jako sérioví režiséři nakladatelství Presses de la Cité. V roce 1991 začali publikovat své vlastní průvodce a časopisy. Dnes jsou v čele multimediální skupiny věnované vínu, která má kanceláře ve 22 zemích. Skupina Gilbert & Gaillard je zcela nezávislá a zcela vlastněná svými zakladateli. Bodování skupiny je založeno na 100 bodové stupnici a zaměřuje se především na přední vinařské oblasti a producenty vína.

 

Aukce Hospices de Beaune

163 AUKCE HOSPICES DE BEAUNE

Letošní aukce se zaměřila na rodící se ročník 2023 v Burgundsku a dosáhla druhého nejvyššího zaznamenaného prodejního součtu. 

Charitativní aukce Hospices de Beaune 2023 vynesla 23 279 800 eur (20,4 milionu liber), bez přirážky kupujícího, uvedla aukční síň Sotheby's, která včera (19. listopadu) . Letos se konala 163. aukce Hospices de Beaune a zaznamenala druhý nejvyšší celkový prodej v historii, po celkové aukci 29 788 500 eur. 

"Každý, kdo se ucházel o místo, chtěl skončit o něco méně než loni, což znamená, že signál pro Burgundsko je, že ceny by neměly dál stoupat," řekl Morris. Výtěžek z aukce Hospices de Beaune 2023 pocházel z prodeje 753 sudů rozdělených na 574 šarží červeného vína a 179 bílých, což odráží vysoké výnosy v ročníku 2023, ale méně než 802 položek vydražených v loňském roce a 828 sudů nabízených v roce 2018.

S průměrnou cenou 30 839 eur za barel byly peníze získané na údržbu nemocnic Hospices Civils de Beaune "docela solidní", řekl autor burgundského vína Jasper Morris MW, konzultant aukce.

Navzdory celosvětově uspokojivému výsledku byla kladívková cena letošního charitativního sudu Pièce des Présidents Mazis-Chambertin Grand Cru 350 000 eur. To se ukázalo jako "zklamání", poznamenali Morris a Sylvain Naulin. Sud Pièce des Présidents byl vyroben z 200 let starého dubu, který také poskytl dřevo na obnovu věže zrekonstruované katedrály Notre Dame v Paříži, která byla poškozena požárem v roce 2019.

Je to velmi brzy, ale objevily se také náznaky, že ročník 2023 v Burgundsku se ukázal jako náročnější, protože následoval velký rozruch kolem slunečné, suché a všeobecně uznávané úrody 2022.

"Výnosy byly velmi štědré, ale museli jsme vyloučit spoustu hroznů Rulandského modrého, a to jak na vinici, tak na třídících stolech," řekl ředitel vinařství Hospic Ludivine Griveau.

Proměnlivé podmínky v měsících před sklizní, s plísní a oidiem, se ukázaly jako problematické pro Pinot Noir a zrání bylo v srpnu pomalé, vysvětlila během předaukční ochutnávky baby ročníku, který ještě neprošel jablečno-mléčnou fermentací.

Zářijová vlna veder některé hrozny sežehla, ale jiným také pomohla dosáhnout optimální zralosti pro sklizeň, která u Pinot Noir začala 11. září.

Odborník na burgundsko Michael Apstein řekl, že přísná selekce Pinot Noir na vinicích zřejmě zafungovala.

"Ročník 2022 nebyl tak snadno ochutnávaný jako ročník 2023, vykazoval znatelnější tříslovinovou strukturu, ale většina vín vyzařovala krásné vůně, čistotu zralého ovoce a také masité chutě," řekl.

Decanter

Rekordní prodeje aukce burgundských hospiců v roce 2023

Slibný ročník 2022 v Burgundsku pomohl každoroční aukci vín Hospice de Nuits-St-Georges k "ohromujícímu" celkovému prodeji, podle organizátorů, protože tato událost také nadále přitahuje silnější zaměření kupujících. 

Celkový prodej charitativní aukce Hospice de Nuits-St-Georges 2023 minulý víkend dosáhl 3,6 milionu eur (3,2 milionu liber), což je o 45 % více než v loňském roce, uvedli organizátoři. Částečně jim pomohl burgundský ročník 2022, který byl popsán jako velkorysý v množství a slibný v kvalitě.

"Štědřejší než v předchozích letech umožnila sklizeň v roce 2022 dražit 160 sudů v 19 různých cuvée," uvedli organizátoři aukce, která se konala v Château du Clos de Vougeot a dohlížel na ni dražitel Hugues Cortot.

Loňská aukce, která také stanovila rekordní celkový prodej a byla postavena na menším ročníku 2021, obsahovala 109 sudů. Každoroční aukce sudů je zaměřena na vinice historické Domaine des Hospici de Nuits-St-Georges, nemocnice a vinařství z roku 1270.

Zatímco celkový prodej výrazně překonal loňskou událost, průměrná cena za barel v roce 2023 mírně klesla.

Červená vína tvořila 18 z 19 nabízených cuvéí a průměrná cena za cuvée červeného vína činila 22 318 eur, což je o 0,7 % méně než v loňské aukci.

K vrcholům výsledků patřil Nuits-St-Georges Premier Cru Les Saint Georges "Cuvée Georges Faiveley" za 55 000 eur ve srovnání s 52 000 eury v loňském roce.

Nově nabízené cuvée, Nuits-St-Georges Premier Cru Les Saint Georges 'Vieilles Vignes' Cuvée Hugues Perdrizet, vyneslo 40 000 EUR. Byl vyroben z nejstarších vinic na panství a vzdal hold prvnímu dárci vinic hospiců.

Decanter

Aukce Hospice de Beaune 2022 vytvořila několik "historických" prodejních rekordů

Letošní charitativní aukce Hospice de Beaune vynesla 29 788 500 eur bez prémie kupujícího, což je více než dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2018 (14 187 150 eur). 

François Poher, ředitel a předseda představenstva Hospic Civils de Beaune, nazval "historickými a velkolepými výsledky", aukce zlomila další rekordy, včetně historicky nejvyššího součtu pro charitativní aukci vína a rekordního součtu pro jakoukoli aukci vína pořádanou Sotheby's, podle aukčního domu, který prodej spravoval.

Průměrná cena za barel prodaný během nedělní sedmihodinové aukce také dosáhla nového maxima, a to 35 974 eur, čímžpřekonala loňskou rekordní průměrnou cenu za lot ve výši 34 980 eur. Sociální média byla plná zpráv o předprodejních odhadech, které byly překonány o více než 100%. Například pět sudů Bâtard-Montrachet Grand Cru, Cuvée Dames des Flandres, se prodalo za 324 000 eur za kus, což je více než dvojnásobek předprodejního odhadu. Výtěžek z aukce, která podporuje údržbu nemocnic Hospic Civils de Beaune, pocházel z prodeje 802 sudů, rozdělených na 620 šarží červeného vína a 182 bílých, což je nejvyšší počet šarží od roku 2018, kdy bylo vydraženo 828 sudů

Po náročném ročníku 2021 pravděpodobně přispěl k velmi silným cenám brzký rozruch pro slunečný a suchý ročník 2022. Na tiskové konferenci ráno před prodejem prohlásil uznávaný francouzský kritik vína Bernard Burtschy, že "není pochyb o vysoké kvalitě roku 2022". Nazval to "vyvrcholením" větší přesnosti v kádi a vinicích 60hektarové hospice od roku 2015, kdy ředitel Ludivine Griveau převzal vedení. "Je to nejlepší ročník v hospicích," řekl Burtschy.

Aukce také zlomila rekordy pro speciální charitativní pozemek známý jako Presidents' barrel nebo "Pièce des Présidents", který se prodal za 810 000 EUR, čímž překonal rekord z loňského roku (800 000 EUR).

Decanter

DEGUSTATIONS BY NIGHT

Bourgogne Wine Alliance pořádala dne 21. března 2022, v rámci Grands Jours de Bourgogne, v ikoneckých prostorách Hospices de Beaune. Dugustations BY NIGHT se konala od 18.30 hodin pro registrované účastníky. Celá degustace byla zaměřena na širokou škálu burgundských vín. Degustaci po celou dobu doprovázelo neustále doplňované pohoštění od teplých pokrmů až po sladké zákusky. Organizace akce na jedničku. Zpočátku bylo v degustačních prostorách "husto", ale po hodině degustací se vše uklidnilo. 

Chtěl bych uvést několik vín, která mne zaujala. Santenay 1er Cru Blanc Beaurepaire Magnum z Domaine David Moreau, Aloxe Corton Les Combes Blanc 2019 z Domaine Jean-Baptiste Boudier, Meursault 1er Cru La Piece Sous le Bois Blanc 2018 Maison Benjamin Laroux, Corton Blanc 2016 Domaine Parent, Corton Grand Cru Les Renardes 2016 Domaine Parent, vína s Hospices de Beaune 1er Cru Rouge Cuvée Dames Hospitalieres 2017 a 1er Cru Montrevenots Blanc Cuvée Suzanne et Raymond 2017, Chassagne Montrachet 1er Cru Morgeot Clos Pitois Blanc 2020 z Domaine Roger Belland a ze stejného vinařství Chassagne Montrachet 1er Cru Morgeot Clos Pitois Rouge 2020, Puligny Montrachet 1er Cru Planc i Rouge Clos des Caillerets 2011 obě Magnem z Domaine Jean Chartron, stejně tak i vína Beaune 1er Cru Blans i Rouge Les Chouacheax 2019. Ale i další vína, která jsem neuvedl, byla velice povedená. Ved většíně případech se jednalo o mladá vína, která mají ještě vše před sebou. 

Aukce Hospices Nuits Saint Georges 

Rekordní prodeje pro burgundskou aukci Hospices de Nuits 2022. Poptávka po vínech ročníku 2021 poslala letošní aukci Hospices de Nuits-St-Georges do nových výšin po silném roce pro Burgundsko na trhu. Celkový prodej na aukci Hospices de Nuits-St-Georges 2022 dosáhl 2,49 milionu eur (2,74 milionu dolarů) ze 109 "pièces" vín z burgundského ročníku 2021, uvedli organizátoři. V neděli 20. března vzrostly prodeje o téměř 30 % oproti loňské aukci, která dosáhla 1,9 milionu eur ze 114 pièce vín ročníku 2020. Jedna pièce odpovídá 288 lahvím. V roce 2020 činily tržby 1,6 milionu eur a letošní rekordní celková hodnota je dalším důkazem silné dynamiky Burgundska na trhu s kvalitními víny. To také naznačuje, že každoroční aukce vín Domaine des Hospices de Nuits-St-Georges získává na významu vedle známější akce Hospices de Beaune. V průměru se na letošní aukci objevilo červeného vína kolem 22 482 EUR, což je o téměř 35 % více než v loňském roce. Přesto cena vzrostla o 67% za cuvée Georges Faiveley, Nuits-St-Georges premier cru "Les St-Georges". Letos se prodal za 51 000 eur oproti 31 000 eurům v aukci v roce 2021. Letos se vydražila pouze jedna pièce bílého vína. Premiérový cru Nuits-St-Georges "Les Terres Blanches", Cuvée Pierre de Pême, vynesl 58 000 EUR. V loňské aukci se objevily dvě šarže bílého vína, které dosáhly průměrné ceny 27 000 EUR.

Domaine des Hospices de Nuits-St-Georges je nemocnice a vinařské panství založené v roce 1270 a dnes se rozkládá na 12,7 ha.

Jean Marc Moron, technický manažer nemovitostí, řekl před aukcí v roce 2022: "Po sérii slunečných ročníků, které začaly v roce 2018, se ročník 2021 v Domaine des Hospices de Nuits-Saint-Georges vrátil k čisté burgundské tradici: dokonalá rovnováha, jasná typičnost, vína s malým výnosem a neuvěřitelná rovnováha."

Aukce v roce 2022, která se konala ve sklepeních Château du Clos de Vougeot, byla 61. prodejem Hospices de Nuits.

Decanter

 

Hospices de Beaune 2021 aukce láme prodejní rekordy za barel

161 aukce vín v Hospices de Beaune dosáhla působivého celkového prodeje ve výši 12,5 milionu eur, přičemž 800 tisíc eur byl rekord za jeden barel. 

Navzdory nejnižšímu počtu barelů pod kladivem za posledních 15 let překonala charitativní aukce Hospices de Beaune v roce 2021 cenové rekordy za barel a dosáhla působivého celkového prodeje ve výši 12,5 milionu eur (10,48 milionu liber / 14,09 milionu dolarů), bez prémií kupujících. Celkový počet nebyl příliš daleko za loňským maximem – téměř 13,44 milionu eur –, kdy byl prodán téměř dvojnásobek počtu barelů Letošní prodej s 362 loty, včetně sedmi barelů lihovin, dosáhl průměrné ceny za lot 34 980 € (29,335 £ / 39 408 $). V roce 2020 se prodalo 638 lotů v průměru za 21 690 EUR, což představuje nárůst o více než 60 % ceny za lot v letošním roce. Dva sudy Bâtard-Montrachet Grand Cru, Cuvée Dames de Flandres 2021, zdvojnásobily svůj nejvyšší odhad a prodaly se za 248 200 EUR a 221 400 EUR.

Hvězdou přehlídky se ukázala být "Pièce des Présidents", která se odlišuje od zbytku aukce, protože její výtěžek jde na konkrétní charitativní organizace.

Účastníci tleskali písni Respect od Arethy Franklin poté, co Mattia Tabacco z londýnské vinařské společnosti OenoGroup nabídl neuvěřitelných 800 000 eur (671 tisíc liber / 902 tisíc dolarů) za letošní 228litrový sud Corton Renardes Grand Cru, čímž překonal loňský rekord 660 000 eur pro Pièce des Présidents. 

Aukce obsahovala tak málo sudů, protože špatné počasí snížilo výnosy na nejnižší úroveň v Burgundsku od roku 1981, podle Frédérica Drouhina, prezidenta Burgundské vinařské rady (BIVB).

Tři po sobě jdoucí noci mrazu v dubnu v kombinaci s letními srážkami, které vedly k plísním a plísním a botrytidě, přispěly k nízkým výnosům. Ředitelka vinařství Hospices de Beaune Ludivine Griveau zdůraznila pečlivé třídění. "Normálně máme šest lidí na třídící stůl, ale letos jsme jich měli osm, abychom byli velmi opatrní," řekla.

Zkušení degustátoři poznamenali, jak dobře si vína ze sudu vedla. Když francouzský kritik vína Bernard Burtschy chválil práci Griveau a jejího týmu za ročník na tiskové konferenci v den prodeje, nazval hospicový Clos de la Roche "nejlepším", jaký kdy ochutnal.

Michael Apstein, burgundský vinařský spisovatel a přispěvatel Decanter, ocenil čerstvost, kyselost a koncentraci mnoha vín ochutnaných před prodejem. "Mnohem lepší, než naznačuje biblický mor, jak naznačuje historický popis," řekl.

Výsledky aukcí odrážejí mrakodrapy cenových trendů z Burgundska, přičemž nízká množství v roce 2021 vyvíjejí další tlak na ceny. Dokonce i kupující, kteří si uvědomují cenu, "chtějí pouze Burgundsko a Burgundsko," říká Ben Giliberti, pedagog vína pro dovozce Calvert Woodley ve Washingtonu D.C. Místo toho, aby hledali levnější náhražky z jiných regionů, "obchodují mezi apelacemi, jako je vysoce kvalitní úroveň vesnice namísto dražší premier cru".

Informace ze 160 aukce vín Hospices de Beaune

160. Hospices de Beaune.  Vynikající charitativní aukce („Pièce des présidents“) věnovaná všem nemocničním pracovníkům obětem Covid-19 pro speciální rok 2020. Včera v noci byl vydrežen "prezidentský sud"  za 660 000 EUR.  Kupující se rozhodl zaplatit 780 000 EUR!

Vynikající víno: Clos de la Roche Grand Cru
Právě ve vzácných vinicích Burgundska Grand Cru na Côte de Nuits, oblasti proslulé největšími ročníky Pinot Noir, si Ludivine Griveau, vinař vinic Hospices de Beaune, pečlivě vybral ty nejlepší vinice v podnebí „Les Froichots“  ”, Na pozemku Grand Cru v Clos de la Roche domaine.

Tato stará vinná réva, která byla vysazena v letech 1968 až 1972, má pozoruhodné vlastnosti, které se projevují v ovoci a chutě hroznů, což potvrzuje vynikající potenciál stárnutí, dokonalou rovnováhu a krásnou strukturu.

Unikátní sud s dubem z Domaine de Chambord: Dřevo použité k výrobě sudu Pièce des Présidents pochází z dubu grand cru pěstovaného v lese Domaine de Chambord.  Les Chambord, který se nachází v údolí Loiry, hraničí s národními lesy Boulogne, Russy a Blois, které jsou samy o sobě ideální pro výrobu dubových sudů. 

160. ročník aukce vín v Hospices de Beaune 

Již při zrušení termínu konání aukce vín v Hospices de Beaune v listopadu se mluvilo o tom, že pokud dojde ke zlepšení situace COVID-19, bude konání festivalu přece jenom v roce 2020. Tato situace nastala nyní a Akce Hospices de Beaune se bude konat  dne 13. prosince. Budou však velká omezení a na místě samém bude pouze 170 kupujících. Další se do aukce mohou přihlásit prostřednictvím internetu nebo mohou dražit po telefonu. Pro samotnou aukci vín to bude velké omezení a rovněž pr všechny doprovodné akce, které se vždy s akcí vín v Beaune spojují, včetně velké návštěvnosti milovníků vín z celého světa.

Nejhorší by bylo neorganizovat je,“ přivítal starostu LR v Beaune Alain Suguenot. Ne tolik proto, že prodej je celosvětovou přehlídkou vín z Burgundska, ale spíše proto, že jde o „především zajištění zdrojů k udržení investic nezbytných pro nemocnici“. Kromě svých 60 hektarů vinné révy byly Hospices Civils de Beaune především, a od svého vzniku v 15. století bylo centrem péče s nemocnicí s téměř 1 000 lůžky. Je zde také zařízení pro závislé starší lidi se 180 lůžky a dva domovy důchodců s celkovým počtem 120 lůžek. Zisky z prodeje jdou na jejich financování, a zejména z probíhajících rekonstrukcí prováděných bez státní podpory.

Samotná aukce vín nám ukáže její úspěšnost při prodejí nabízených burgundských vín a hlavně jaké budou dosaženy vyvolávací ceny vína. Můžeme jen doufat, že rok 2021 bude pro všechny milovníky vína příznivější a onemocnění COVID-19 bude na celém světě vyřešen a nebude hrozbou pro lidstvo.

160. ročník aukce vín v Hospices de Beaune

Rok 2020 se zapíše do historie burgundských vín tím, že byl zrušen 160 ročník aukce burgundských vín v Hospices de Beaune. V současné době se zvažuje přesunout akci na jiný termín, až nebudou opatření k COVOD-19 tak přísná. Ve hře je také pouze elektronická aukce vín. Skutečnost je taková, že v Domaine Hospices de Beaune jsou připraveny sudy vína k dražbě a o tyto sudy vína se někdo musí starat. Vinifikace vždy probíhá v Burgundsku ve smluvně zajištěné Domaine pro dražitele vydraženého vína mimo Burgundska. Pokud neproběhne dražba je otázkou, jak se budou tato vína obchodovat. 

159. aukce vín Hospices de Beaune

Jako každý rok třetí neděli v listopadu se koná najevětší svátek burgundských vín v Beaune kterým je Aukce vín v Hospices de Beaune. Aukce se účastní nejen přítomní dražitelé a hosté, ale je možno dražit vína v aukci i elektronicky. Jedná se o celosvětovou aukci vína z majetku Domaine Hospices de Beaune. Dražbu provádí světoznámá aukční síň Christies. V roce 2019 bylo dosaženo druhého nejvyššího dražebního výsledku. Víno bylo vydraženo za cenu 13,1 mil. €. Víno se draží v barikových sudech 228 lisrů. Průměrná cena sudu se oproti minulému roku zvýšila o téměř 30% na částku 21.823€.

Aukce v Hospices  2019 byl provedena na 471 barelů červeného vína odrůdy Pinot Noir a na 118 barelů bílého vína odrůdy Chardonnay. Bylo to méně než v rekordním roce 2018, kdy do dražby bylo dáno 631 barelů červeného vína a 197 barelů bílého vína. Přesto bylo dosženo druhé nejvyšší ceny. Průměrná cena červeného vína se zvýšila o 32% a u bílého vína o 27% oproti roku 2018. 

Aukce vytvořila nový prodejní rekord pro jeden prodaný barel s vyjímkou "Presidents barrel". Tento rekord byl dosažen prodejem  vína BETARD-MONTRACHET GRAN CRU CUVÉE DAMES DE FLANDRES, který byl vydražen za cenu 149.800€.

Speciální aukce "Piecce des Presidents", kdy bylo draženo víno CORTON GRAND CRU LES BRESSANDES nepřinesla rekordní částku. Víno bylo vydraženo za 260.000€.

Aukce se účastnilo 123 kupujících a bylo zastoupeno 20 zemí. Nefrancouzští kupci představoli 20%.

Nyní astává čas zrání vína na sudech v jednotlivých "domaine" a jejich následné uvolňování do prodeje. První vína z této úspěšné aukce je možno očekávat na začátku roku 2021. Máme se na co těšit.

 

​155. aukce vín Hospices de Beaune

Každou třetí neděli v listopadu probíhá v městečku Beaune v Burgundsku jedna z nejprestižnějších světových vinařských akcí – aukce vín Hospices de Beaune. Doména Hospices de Beaune zahrnuje 23 vinařů, kteří pracují na 60 hektarech vinic od základních komunálních apelací až po nejslavnější Grand Cru.

Průběh aukce přinesl cenový šok a rekordy ve všech směrech. Letošní aukce nabídla celkem 33 různých cuvée ve 458 sudech červených vín a 15 cuvée ve 117 sudech bílých vín. Celkový zisk z aukce činil 11 347 609 €, což je nový rekord aukce. Ceny bílých vín se oproti roku 2014 zvedly v průměru o 37,82% a ceny červených vín v průměru o 39,05%.

Seznam vydražených vín aukční společností CHRISTIES

Appellations ROUGES

Cena za sud

BEAUNE Dames Hospitalieres

10553€

POMMARD Dames de la Charité

13275€

VOLNAY Géneral Muteau

11167€

BEAUNE Guigone de Salins

11558€

CLOS DE LA ROCHE Cyrot-Chaudron

106667€

CORTON Charlote Dumay

23429€

BEAUNE GREVES Pierre Floquet

11938€

POMMARD EPENOTS Dom Goblet

16900€

AUXEY DURESSES Biolot

10357€

VOLNAY Blondeau

11452€

POMMARD Billardet

11500€

MAZIS CHAMBERTIN Madelaine Collignon

55591€

CORTON CLOS DU ROI Baronne Du Bay

40750€

VOLNAY SANTENOS Jéhan de Massol

15333€

ECHEZEAUX Jean Luc Bissey

77200€

BEAUNE Nicolas Rolin

12260€

CORTON Docteur Peste

24068€

CLOS DE LA ROCHE Georges Kritter

100000€

BEAUNE Clos des Avaux

11294€

POMMARD Raymond Cyrot

12389€

VOLNAY SANTENOTS Gauvain

14000€

BEAUNE Brunet

11278€

BEAUNE Rousseau Deslandes

11125€

MONTHELIE Les Duresses Lebelin

8385€

SAVIGNY LES BEAUNE Les Vergelesses Formeret

7559€

BEAUNE Maurice Drouhin

11188€

BEAUNE Cyrot Chaudron

10429€

 

Appellations BLANCS

Cena za sud

MEURSAULT GENEVRIERES Philippe le Bon

22750€

CORTON CHARLEMAGNE Francois de Salins

48750€

MEURSAULT CHARMES  Albert Grivault

26600€

MEURSAULT GENEVRIERES Baudot

22036€

BATARD MONTRACHET Dames de Flandres

81333€

CORTON VERGENNES Paul Chanson

46333€

MEURSAULT CHARMES de Baherze de Lanlay

22000€

MEURSAULT Goureau

16167€

CORTON CHARLEMAGNE Roi Soleil

45250€

BEAUNE Montrevenots Suzanne et Raymond

14833€

CHABLIS Jean Marc Brocard

11250€

SAINT ROMAIN Joseph Menault

10000€

MEURSAULT PORUSOTS Jéhan Humbolt

25125€

POUILLY FUISSE Francoise Poisard

9748€

MEURSAULT Loppin

14545€