počet produktů: 0
cena: 0,0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Jaká vína z Burgundska nejčastěji kupujete
Villages
22/80 (28%)
Premier Cru
23/80 (29%)
Grand Cru
35/80 (44%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 16
týden: 5292
celkem: 724731

nejprodávanější produkty
890,0 Kč

WINE SPECTATOR

Wine Spectator je americký časopis o životním stylu, který se zaměřuje na hodnocení vín, vinařskou kulturu. Ročně vydává 15 čísel časopisu s hodnocením vybraných vín. Každé číslo obsahuje 400 až 1000 recenzí vín a poznámek z degustací. Víno hodnotí na 100 bodové stupnici. Časopis byl založen v dubnu 1976 a řídí jej Thomas Matthews.

JAMES SUCKLING

James Suckling je americkýkritik vína a doutníky. Je bývalým vedoucím redaktorem pro Wine Spectator pro Evropu. Je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína. Jeho hodnocení jsou velice prestižní na celém světě. Vína hodnotí ve stobodové stupnici a zaměřuje se na světové top oblasti vín. 

ROBERT PARKER - WINE ADVOCATE

Je legendou mezi kritiky vína, který sestavil 100 bodovou stupnici. Původem advokát, který se ve svých 21 letech začal zajímat o víno a spolupracovat s odbornými časopisy až do doby, kdy se stal v hodnocení vín legendou. Jeho kritiky jsou akceptovány po celém světě. Hodnocení vychází jednou za dva měsíce a je publikováno obvykle hodnoceno koem  2 tisíc vín, tedy za rok hdnotí cca. 12 tisíc vín z celého světa se zaměřením na top světových oblastí Francie, USA. Španělska a Austrálie. Databáze obsahuje více jak 300 tisíc hodnocenívín, kde je víno bodově ohodnoseno, je uvedena cena vína a doporučené  období k degustaci. V databázi není žádné moravské nebo české víno.

DECANTER

Je tištěný a digitální časopis o víně je zaěřením na jeho hodncení. Vychází ve Velké Britanii od roku 1975. Decanter každoročn vyhlašuje nejlepší vína světa jako World Wine Awords. Každý měsíc je hodnoceno kolem 1000 vín. Do databáze je placený přístup na internetu. V tištěné podobě vychází v nákladu cca. 40 tisíc výtisků měsíčně. Hodnotí 100  bodovou stupnicí a zaměřuje se především na velká světová vína.

WINE ENTHUSIAST

Je americký časopis o víně,který vydává společnost Wine Enthusiast Companies z New Yorku. Byl založen v roce 1988 a nabízí komplexní informace o víně a destilátech, cestováním, informace pro sommeliery, párování vína a jídla atp..Vychází 14 ročně a má cca. 800 000 čtenářů po celém světě. Je zaměřen především na spotřebitele v USA, hodnotí především vína která přichízí na tento trh. 

GILBERT & GAILLARD

Skupinu založili v roce 1989 Philippe Gaillard a François Gilbert, kteří začali svou kariéru jako sérioví režiséři nakladatelství Presses de la Cité. V roce 1991 začali publikovat své vlastní průvodce a časopisy. Dnes jsou v čele multimediální skupiny věnované vínu, která má kanceláře ve 22 zemích. Skupina Gilbert & Gaillard je zcela nezávislá a zcela vlastněná svými zakladateli. Bodování skupiny je založeno na 100 bodové stupnici a zaměřuje se především na přední vinařské oblasti a producenty vína.

 

Chablis

APELACE CHABLIS 

V nabídce máme základní apelace CHABLIS PETIT a CHABLIS a dále vína PREMIER  CRU a GRAND CRU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nedílnou součástí Burgundska je Chablis, které leží 160 km severně od Beaune a 180 km severovýchodně od Paříže. Ve velice obtížných klimatických podmínkách dozrávají hrozny Chardonnay a dávají specifická vína pro tento region. Velký význam pro Chablis mají geologiské vlastnosti regionu, kde převažují vápencové půdy se změtí lastur předhistorických ústřic. Toto jedinečné podloží dává vínu minerální základ, který proslavil vína po celém světě.  Řeka Serein, která protéká Chablis, dává vinicím dostatečnou vláhu v průběhu celého roku. Region však není jen o odrůdě Chardonnay ale v kdysi rozsáhlé vinařské apelaci Auxerre v Irancy je téměř veškerá vinná réva odrůdy Pinot Noir. 

Sedm vinic Grand Cru oblasti Chablis je umístěno na jednom kopci vévodícímu městu Chablis. Jsou to vinice Blanchot, Bougros, Les Clos, Grenouilles, Les Preuses, Velmur a Vaudésir. 

CHABLIS GRAND CRU

BLANCHOT: o velikosti 12,2 hektarů, má květinové aroma a je ze všech Grand Cru nejdelikátnější

BOUGROS:  o výměře 14,35 hektarů, má ze všech Grand Cru nejméně "parádiček" doslaova však vibruje pronikavou vůní

LES CLOS:  o výměře 24,75 hektarů, je víno bohaté, svůdné a komplexní s velkou minerální delikátností a nádhernou vyvážeností

GRENOUILLES:  o výměře 9,1 hektarů, je dlouhé a uspokojivé, elegantní, jadrné a aromatické

LES PREUSES:  o výměře 11,05 hektaru, je nejvíce vystaveno slunci, je živé a exotické, plné a komplexní s velkou delikátností

VALMUR:  o výměře 11,9 hektaru, má jemný buket, bohaté aroma a lahodnou strukturu

VAUDESIR:  o výměře 14,45 hektaru, má komplexní intenzivní aroma, které vykazuje velkou delikátnost a kořeněnou komplexnost

Celková produkce Grand Cru je cca. 700.000 lahví vína ročně.

CHABLIS PREMIER CRU

Na rozdíl od Grand Cru je 17 Premiers Cru oblasti Chablis roztroušeno vinice 15 okolních obcí. Montée de Tonnorre je nejlepší Premiers Cru. Těsný svazek kandidátů na druhá místa jsou Côte de Léchet, Les Forêts, Montmains, Fourchaume.

Premier Cru: Les Beauregards, Beauroy, Berdiot, Chaume de Talvet, Côte de Jeuan, Côte de Léchet, Côte de Vauberousse, Fourchaume, Les Fourneaux, Montée de Tonnerre, Montmains, Mont de Milieu, Vaillons, Vaucoupin, Veu-de-Vey, Vau Ligneau a Vosgros.